30-minutowe ćwiczenia w domu, które sprawią, że będziesz się ruszać

30-minutowe ćwiczenia w domu, które sprawią, że będziesz się ruszać

W ciągu ostatnich kilku tygodni świat trochę się zmienił.

W tej chwili naprawdę zadziwiające i inspirujące jest obserwowanie łączności, która dzieje się wokół nas. Obserwowanie, jak ludzie i społeczności zbliżają się do siebie i udostępniają zasoby, które niekoniecznie zawsze są dostępne "za darmo", aby zachęcić do "bycia razem" w czasach osobistego oddalenia.

Wiemy, że ludzie MUSZĄ codziennie znaleźć czas dla siebie. Może uda im się wycisnąć 30 minut na trening 2-3 razy w tygodniu, ale to nic nie szkodzi. Wszystko jest lepsze niż nic. Jednak poświęcenie czasu na codzienną dawkę ruchu jest kluczowe.

Znaczenie pozostawania aktywnym

Wszyscy widzieliśmy na Facebooku memy o tym, że po wyjściu z kwarantanny przytyliśmy 20 kilogramów. I owszem, spadek aktywności może oczywiście prowadzić do przybierania na wadze, ale są też inne ważne powody, dla których warto dbać o aktywność fizyczną.

Aktywność fizyczna jest fantastycznym środkiem odstresowującym! Pomaga...

 • Zwiększyć poziom endorfin: Ćwiczenia fizyczne pomagają organizmowi wytwarzać endorfiny - neuroprzekaźniki dobrego samopoczucia w mózgu.
 • Ćwiczeniato "medytacja w ruchu": Ćwiczenia zmuszają do pełnego skupienia i obecności w danej chwili, koncentrując się na ruchach ciała.
 • Poprawa nastroju: Ćwiczenia mogą zmniejszyć objawy depresji i niepokoju oraz poprawić sen.

Ale pewnie zastanawiasz się, jak wygląda 30-minutowy trening w domu?

30-minutowe sprinty + plyometria + rozciąganie

Kto powiedział, że Twój podjazd nie może być domową siłownią?

Wykorzystanie tego, co mamy w domu, to podstawa, a podjazd lub chodnik to doskonałe miejsce do opracowania treningu sprintu + plyometrii.

Ale najpierw - nie zapomnij się rozciągnąć! Sprint może być ciężki dla mięśni, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący. Upewnij się, że poświęcisz czas na rozciąganie i rozgrzanie całego ciała przed wypróbowaniem tej procedury!

 • Sprinty: Jeśli utknąłeś w domu i masz ograniczone zasoby, sprinty to świetny trening, który poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego i spala kalorie jak szalony. Wykorzystaj podjazd lub chodnik przed domem do wykonania 4-8 sprintów, zmuszając się do jak najintensywniejszego biegu przez 30 sekund za każdym razem. Pomiędzy nimi daj sobie czas na mniej intensywne ćwiczenia (ale nie przestawaj się ruszać).
 • Plyometria: Plyometria, czyli "ćwiczenia skocznościowe", doskonale nadają się do wykonywania na zmianę ze sprintem. Istnieje wiele, wiele różnych ćwiczeń plyometrycznych, więc wybierz takie, które jest odpowiednie dla Twojego poziomu umiejętności i wykonuj 3-5 powtórzeń pomiędzy sprintami.
 • Powtórz. W zależności od poziomu sprawności i umiejętności powtórz sprint/ćwiczenia plyometryczne 4-8 razy. Podczas pierwszego treningu najlepiej jest poprzestać na 4 sprintach (to dobrze - musisz przyzwyczaić organizm do tej aktywności!), a następnie spróbować dojść do 8.

Wszystko jest dostępne online! Możliwości streamingu online są obecnie nieograniczone.

Zajęcia online pozwalają wybrać rodzaj treningu, ramy czasowe, poziom intensywności i instruktorów.

 • Joga
 • HIIT
 • Kickboxing
 • Taniec
 • Trening siłowy
 • Medytacja

Praktycznie wszystkie nasze ulubione studia fitness, influencerzy fitness i strony internetowe poświęcone fitnessowi oferują darmowe zajęcia lub darmowe subskrypcje, aby pomóc Ci przetrwać ten trudny czas. Utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia jest bardzo ważne, a teraz wszędzie można znaleźć odpowiednie środki.

 • Peloton oferuje darmowy 90-dniowy okres próbny z nieograniczoną liczbą zajęć na żądanie i transmisji strumieniowych. Dosłownie wszystko i wszystko pod słońcem.
 • Glo.com oferuje niesamowite zajęcia z jogi i medytacji, a także zapewnia bezpłatny okres próbny.
 • Studio Pure Barre oferuje Pure Barre OnDemand za darmo przez 30 dni z kodem EXTENDEDTRIAL.
 • Aplikacja do streamingu treningów Tone It Up oferuje nowym użytkownikom darmowy dostęp do swoich programów przez najbliższy miesiąc.
 • Planet Fitness codziennie o godz. 19:00 czasu wschodniego na swojej stronie na Facebooku transmituje za darmo trening na żywo w domu.

30-minutowe medytacje

Zdrowie psychiczne może mieć ogromny wpływ na zdrowie fizyczne, dlatego ważne jest, aby pamiętać o poświęceniu czasu także dla zdrowego mózgu. Medytacja pomaga obniżyć poziom stresu, dzięki czemu czujesz się bardziej skoncentrowany i uziemiony, co w dzisiejszych czasach MUSI być równie ważne jak trening.

Medytacja z przewodnikiem

W medytacji z przewodnikiem przez proces medytacji przeprowadza Cię osoba trzecia, skupiając się na sugestiach przekazywanych przez tę osobę. Ten szczególny rodzaj medytacji jest szczególnie pomocny dla tych z nas, którzy nie są świetni w siedzeniu w miejscu i skupianiu się na oddechu. Jej celem jest kierowanie wyobrażeniami umysłu, a nie pozostawienie tego zadania jednostce.

Na stronie YouTube, Spotify, a nawet Amazon Alexa i Google Home znajdują się tysiące wspaniałych materiałów do medytacji.

Trening na świeżym powietrzu przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego

Nadal można ćwiczyć poza domem, pod warunkiem, że będzie się to odbywać w bezpośrednim sąsiedztwie i z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych osób.

 • Jogging: Nawet jeśli jest to spacer wokół bloku, jogging w odstępach czasu pozwoli Ci wyjść na zewnątrz, zaczerpnąć świeżego powietrza i utrzymać aktywność.
 • Spacer: Zabierz całą rodzinę i psy! Spacerowanie z psami trzy razy dziennie wokół bloku pozwoliło mojej rodzinie zachować zdrowy rozsądek.
 • Jazda na rowerze: Jazdana rowerze jest nadal bezpieczna, o ile trzymasz się swojej okolicy. Jako dodatkowe zabezpieczenie, upewniłbym się, że wytarłeś swój rower i odkaziłeś go, a po powrocie do domu umyłeś ręce.

Mam nadzieję, że w tym artykule znalazłeś kilka świetnych wskazówek, jak zachować aktywność! Jeśli masz jakieś ciekawe wskazówki dotyczące 30-minutowego treningu w domu, podrzuć je w komentarzach poniżej, aby pomóc nam wszystkim zachować inspirację!

Jeśli chcesz przeczytać więcej wskazówek, które pomogą Ci przetrwać ten trudny okres, być może spodobają Ci się poniższe wpisy:

 • Dlaczego blokowanie czasu jest teraz tak ważne
 • Potęga pozytywności
 • Celebracja Ciebie: Jak praktykować miłość do siebie?
 • Naturalne zioła i olejki eteryczne na spokojny sen

Pamiętaj, aby przyjść na i podzielić się z nami swoimi wskazówkami na temat treningu na Facebooku (i pozostać w kontakcie, kiedy my wszyscy utknęliśmy w domu). Ponadto, śledź nas na Instagramie i Pinterest , gdzie znajdziesz więcej wskazówek, słów zachęty i wspaniałą społeczność ludzi takich jak Ty.

Bądźcie zdrowi i bezpieczni!