Terapia sokami – dieta doktora Gersona – podstawy

Terapia sokami – dieta doktora Gersona – podstawy

Doktor Max Gerson miał w młodości problemy z migrenami, na które nie był w stanie znaleźć lekarstwa. Wtedy zdecydował się na sprawdzenie u siebie diety, w której usunął sól, produkty konserwowane, wędzone a wprowadził owoce i warzywa. W ten sposób udało się pokonać migreny.

Od tego czasu zaczął zalecać taką dietę innym pacjentom i zobaczył, że świeże owoce i warzywa wpływają także korzystnie na leczenie innych dolegliwości. W ramach przeprowadzonych badań przy osobach z różnymi problemami zdrowotnymi był w stanie ocenić, że tak prowadzona dieta jest racjonalnym rozwiązaniem, które umożliwia pokonywanie wielu chorób. Między innymi problemy nowotworowe.

Sokoterapia - zasada działania

Terapia składająca się ze świeżych soków miała uzupełniać braki witaminowe, minerałowe oraz enzymowe w naszym organizmie. Toksyczne pozostałości jedzenia w naszym organizmie można było usuwać poprzez skuteczną detoksykację świeżymi warzywami i owocami. Naturalnie organizm miał wzmacniać swoją odporność, był skutecznie przywracany do zdrowia.

Uszkodzone czy też zniszczone tkanki będzie można odbudować przez przygotowanie naturalnej diety z dużą ilością takich zdrowych, cennych dla nas składników. Gerson dopuścił spożywanie ziemniaków, potraw z płatków owsianych czy chleba żytniego bez użycia soli. Unikamy soli jak możemy i wprowadzamy w miarę możliwości świeże posiłki.

Zdrowe soki

Tak przygotowana dieta ma być gwarancją do skutecznego leczenia. Warunkowana jest wykluczeniem sodu i spożywaniem w dużej ilości potasu. Ma być to dieta, którą będzie można łatwo i szybko trawić. W niewielkim stopniu stymuluje ona metabolizm i pobudza między innymi eliminację substancji trujących czy produktów, które wynikają z przemiany materii i zostają w organizmie.

Powrót do zdrowia

W ramach tej diety będzie można przeprowadzić całkowitą odmianę i tym sam będzie można doprowadzić, w której rzeczywiście będziemy czuć się lepiej. Oczywiście można udać się do kliniki Gersona i tam za dwa tygodnie i 5,5 tysiąca euro być pod stałą opiekę, gdzie dobrze pozna się tą dietę, ale można również uniknąć tego wydatku i samodzielnie poznać zasady diety a potem pilnować się jej prowadzenia.

Wystarczy jedynie zapoznać się z listą składników zalecanych i tych, które będzie trzeba eliminować, by skutecznie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszego organizmu. Pamiętajmy, że wszystko opiera się na owocach i warzywach, ale naszym zadaniem będzie w miarę możliwości poszukiwanie dostępu do tych owoców i warzyw z możliwie najlepszych źródeł, tak by nie były przepełnione pestycydami.