Wskazówki dotyczące urozmaicenia treningu + dlaczego

Wskazówki dotyczące urozmaicenia treningu + dlaczego

Czy cele związane z kondycją fizyczną są na szczycie Twojej listy na rok 2021? Jeśli tak, to strategiczne podejście do tego, jak spędzasz czas na treningach, pomoże Ci osiągnąć sukces. Eksperci są zgodni, że najlepszą strategią na osiągnięcie celów fitness jest mieszanie treningów. Dzięki temu Twój umysł będzie się bawił, a ciało będzie się zastanawiać, co będzie wyzwaniem dla Twoich mięśni, aby się do tego przystosować, a przy okazji budować kondycję!

Jeśli myślisz tak jak ja, zastanawiasz się, jak wygląda mieszanie treningów dokładnie. Jak dużo treningu cardio, treningu siłowego, ćwiczeń gibkościowych i ruchowych powinienem włączyć i jaka jest właściwa równowaga? Istnieją różne szkoły myślenia na ten temat, ale jedna rzecz, którą słyszę od trenerów na całym świecie, to fakt, że trening siłowy powinien zajmować lwią część naszego czasu.

"Trening z ciężarami jest jak odkładanie pieniędzy w banku z procentem składanym. Na początku wyniki są niewielkie, ale wraz z konsekwencją zaczynają szybować w górę."

KRISTI MAJOR, CERTYFIKOWANY TRENER PERSONALNY

Ile dni w tygodniu ćwiczysz? Odpowiedź na to pytanie pomoże określić, jak dużo ćwiczeń mieszanych możesz wykonać, aby osiągnąć pożądane rezultaty. To, w jaki sposób mieszasz swoje treningi, zależy od tego, co lubisz robić dla kondycji i czy Twoje cele obejmują doskonalenie się w konkretnym elemencie aktywności fizycznej. Na przykład ćwiczysz jogę i masz nadzieję, że opanujesz umiejętność stania na głowie i udoskonalisz strategie walki ze stresem. Jedynym sposobem na rozwinięcie tych umiejętności jest regularna praktyka.

Jeśli chodzi o mieszanie ćwiczeń, okazuje się, że możesz zmieniać swoją rutynę zbyt wiele , co pogarsza wyniki treningu i może sprawić, że będziesz bardziej podatny na kontuzje. Oprzyj się chęci wypróbowania nowych zajęć co tydzień i zamiast tego włączaj nowe wyzwania do swoich dotychczasowych ćwiczeń fitness. Potrzeba pewnego poziomu zaangażowania i konsekwencji, aby stać się lepszym w każdej dziedzinie, dlatego ważne jest, aby nie rezygnować z wybranych ćwiczeń.

Większość z nas słyszała o "plateau fitness" - koncepcji, że organizm dostosowuje się do swojej regularnej rutyny fitness, zasadniczo kładąc kres dalszym wynikom treningu. Gdy to nastąpi, trzeba kontynuować zmiany, które zmuszają ciało do ruchu i pracy w nowy sposób, aby nadal osiągać wyniki. "Chcesz wywołać zamieszanie w mięśniach, ponieważ organizm bardzo skutecznie dostosowuje się do ostatniej wprowadzonej zmiany" - radzi Kristi Major, trenerka personalna z San Francisco, . Na przykład, jeśli ćwiczysz z ciężarami, zmieniaj ćwiczenia dla każdej grupy mięśni i/lub zwiększaj opór lub intensywność.

Weź przykład z podręcznika ekspertów i połącz swoje treningi, łącząc to, co lubisz robić w ramach ćwiczeń fizycznych, ze zdrową dawką treningu siłowego. Zaplanuj swoją osobistą mieszankę, biorąc pod uwagę liczbę dni w tygodniu, w których ćwiczysz, to, co lubisz robić, i dodaj do tego trening siłowy, jeśli nie jest to jeszcze jedna z tych rzeczy. Dla mnie może to wyglądać tak, że 3 dni w tygodniu ćwiczę siłowo, 2 dni tańczę i dzień lub dwa ćwiczę pilates lub jogę. W zależności od tego, ile masz czasu, możesz połączyć dwa uzupełniające się rodzaje ćwiczeń, np. trening siłowy i cardio lub cardio i jogę, aby utrzymać umysł i ciało w dobrej kondycji. Znajdź równowagę między konsekwencją a różnorodnością, rób rzeczy, które sprawiają ci przyjemność, i pamiętaj o swoich celach fitness.

Jak utrzymać interesujące treningi i jednocześnie dążyć do osiągnięcia swoich celów fitness? Podziel się swoimi radami i pomysłami w komentarzach poniżej. Pamiętaj, aby śledzić Blendtopia na Facebooku, aby pozostać w kontakcie, i śledź nas na Pinterest, aby uzyskać jeszcze więcej pomysłów na utrzymanie naszego psychicznego, fizycznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia.