Właściwości lecznicze soków z wyciskarki

Właściwości lecznicze soków z wyciskarki

Po soki z wyciskarki sięgamy przede wszystkim dlatego, że zachwyca nas ich smak. Nie można jednak zapominać o tym, że z niektórych owoców można produkować również preparaty lecznicze, które są w stanie oczyścić drogi moczowe, a nawet sprawić, że nasz mózg będzie pracował znacznie lepiej niż miało to miejsce do tej pory. Właśnie takie właściwości są charakterystyczne dla żurawiny oraz jagód.

Sok z jagód zwraca na siebie uwagę już choćby ze względu na sposób jego serwowania, zaleca się bowiem, aby był on podawany po jego rozcieńczeniu z niewielką ilością wody. Trudno dziwić się tego rodzaju ostrożności, nie można bowiem zapomnieć, że jego skład obejmuje sporą ilość kwasów organicznych. Świeżo wyciśnięty sok w połączeniu z wodą może się okazać znakomitym napojem o właściwościach leczniczych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim charakterystyczna dla niego umiejętność radzenia sobie z problemami z zaparciami, na tym jednak nie kończą się jego właściwości. Można stosować go również jako „płukankę”, co uwalnia jego właściwości przeciwzapalne odnoszące się do jamy ustnej. Co ciekawe, sok z jagód jest rekomendowany również przez okulistów. Lekarze nie mają wątpliwości, co do tego, że sok ma znakomity wpływ na regenerację siatkówki, może być przy tym pity nawet przez małe dzieci. Innym rozwiązaniem, którym warto jest się zainteresować jest sok z żurawiny. Jego popularność nie jest wcale dziełem przypadku, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem niezawodnym wówczas, gdy naszym celem jest zwalczanie groźnej dla naszego zdrowia bakterii E.coli. To właśnie ona jest najczęstszym winowajcą zakażeń dróg moczowych, a świeży sok z żurawiny okazuje się ich neutralizatorem.

Jeśli nie będziemy zapominali o jego regularnym piciu możemy liczyć również na podniesienie poziomu „dobrego cholesterolu”. O tym, jak duże może mieć to znaczenie, nie trzeba chyba nikomu przypominać, to bowiem właśnie „dobry cholesterol” chroni nas przed problemami z sercem oraz układem krążenia. Świeżo wyciskane soki mogą więc stać na straży naszego zdrowia bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych ich stosowania.